19. 1. 2018

Co bylo 2017/2018

Námořnický tábor Harta
11. – 18. srpna 2018

Po letech jsme se vrátili na naše oblíbené tábořiště. Naposledy jsme na něm byli v roce 2013 na „Zimní olympiádě“ a nyní jsme si táborový pobyt užili jako Námořníci. A vězte, že opravdu užili, protože jak program tak počasí bylo úžasné a neméně tak KolinCova kuchyně :-). Na přes rok se opět těšíme!

účastníci: Slíďa, Chavy, Franta, Jonáš, Jožin, Benik, Stavros, David V., Maruška K., Maruška H., Zuzka, Mišus, Bára, Julča, Bea, Deniska, Natka B., Sysa, Hasky, Hery, Anty, Tesy, Tonda, Mudrc, Tibor, Smrček, Pajda, Bubu, Jana, Medik, Sopťa, KolinC

fotky:

||Harta||Hry||Jana||Kuchyň||My!||Na vodě|||Námořníci||Skautíci||Ve vodě||

video z Harty


Rýžování zlata
25. března 2018
účastníci: Hasky, Hery, Smrček, Tibor, Tesy, Anty, Carlos, Denis, Ondra, Oliver, Honza, Jonáš, Filip a KolinC


Vodácký kurz KapkaOVA 2018
23. – 25. března – řeka Opava + základna
7. – 8. dubna – sjížděni Moravice
25. – 27. května – Slalomový kanál Opava

účastníci: Soptík, Pajda, KolinC a další 10 frekventantů z jiných středisek

video zde
fotky zde


Okresní kolo Závodu světlušek a vlčat
19. – 20. května 2018
akce pro všechny

Již po 26. jsme se všichni skauti, skautky, světlušky, vlčata a jejich vedoucí z celého okresu Bruntál setkali, dalo by se říct, na okresním jamboree. A jako vždy, jeho hlavním bodem programu byly závody. Za symbolický rámec jsme letos vybrali 100. výročí založení republiky. Vlčata a světlušky soutěžili o postup do krajského kola a prošli se historií naší republiky po desetiletých cyklech. Starší si pak dali doplňkový závod s podtitulem „Legionáři na Sibiři“, kde mimo jiné jeli vlakem a přespávali venku pod vlastními přístřešky. Třešničkou na dortu této akce bylo vítězství jak našich světlušek tak vlčat, podtržené druhými i třetími místy ve výsledkové listině. Gratulace!

účastníci: Hasky, Hery, Smrček, Anty, Awilda, Terka, Kikina, Beata, Zuzka, Míša, Julča, Natka, Ondra, Honza, Filip, Oliver, Slíďa, Chavy, Jožka, David, Franta, Matěj, David V., Stavros + 14 světlušek (jména dodáme, ale nečekej na ně), Agi, Petra, Bublina, Jana, Pavel, Medik s Kikinou a KolinC s Májou.

fotky zde


Ivančena
21. dubna 2018
akce pro všechny členy

Po letech jsme vyrazili objednaným autobusem na nově zrekonstruovanou Ivančenu. Ze zúčastněných vedoucích převzaly své bronzové vyznamenání ses. AGI a Petra. Naše poděkování patří KolinCovi, který to vše administrativně zařídil a postaral se o naše velmi milé překvapení a předání ocenění před více než 3000 skauty. Byla to pro nás velká čest a až na podvrtnuté koleno jsme si tento den velmi užily =) =) =). Díky ještě jednou. Agi

účastníci: Světlušky Bára M., Bára N., Lucka, Eskymáček, Póla, Anežka, Agáta, Karolín, Agi a Petra, David, Stavros, Matěj, Oliver, Franta, Sysa, Anežka, Mišus, Bubu a Beňa, Hasky, Hery, Smrček, Anty, Tesy, Tonda, Profa, Mudrc, Tibor, Denis, KolinC, Boženka a Vítek, Fransoua, do autobusu jsme přibrali i 5 skautů a skautek z Krnova.

fotky zde


Dřevařská brigáda a gruntování klubovny
akce pro vlčata, skauty a jejich rodiče
14. dubna.2018 od 9 hodiny
Máme hotovo! Dnes se povedl udělat velký kus práce! Máme plnou šopu dříví na zimu a k tomu ještě další na příští rok a zároveň doopravdy vygruntováné zázemí naší Dřevěnky. Moc děkuju tatínkům, kteří se vůbec nešetřili, a stejně tak maminkám, po jejichž zásahu se v klubovně vše jen blejská. Velký kus práce udělala šikovná vlčata, klobouk dolů. Skautům patří dík za totální uklizení všeho, co po třech padlých stromech zůstalo.

účastníci: Chavy, David, Oliver, Hasky, Hery, Johny, Tesy, Anty, Prófa, Sopťa, KolinC – tatínci Laďa, Aleš, Vlastik, Vojta – maminky Lenka, Dája, Lucka a Radka.

fotky zde


Skautšlap
akce pro všechny
24. – 25. března 2018
Již po sedmadvacaté jsme se vydali o první jarním víkendu na Bišovku, abychom tak přivítali jaro. Pro všechny, co kopec vyšlápli, večer čekala odměna ve formě večerní dobrodružné hry po městě s přespáním v tělocvičně


Pálení Morény
akce pro všechny
18. března 2018
Každý přidal ruce k dílu, aby mohla Moréna proběhnout. Pár dní před akci děvčata uklidila prostranství, hoši zas nachystali hranici. Ovšem vše přikryla sněhová peřina, takže nebyl vidět ten kus práce. Na druhou stranu se skauti vyšvihli, že i v tomto opravdu nečase, hranice zahořela. Díky všem za přidanou ruku k dílu.


 Výprava Praha
Akce pro skauty a skautky
3. – 5. 3. 2018
Patnáctičlenná skupina se vypravila v sobotu 3.3.2018 nejen za poznáním do
našeho hlavního města. Využili jsme několik prostředků hromadné dopravy,
něco jsme prošli pěšky, ale na mnoho míst jsme se vůůůůbec nedostali.
Odvážíme si pocit velmi vřelého přijetí ředitelem Šípkem ve Skautském
institutu, ale i inspirující slova od Heleny Illnerové – Holinky, která nás
provedla Akademií věd. Zase skvělá výprava, která nám díky skautingu
pomohla rozšířit nejen nové obzory, ale i otevřít dveře do míst, kam se
mnozí nedostanou.

účastníci: Julča, Zuzka, Natka, Kikina S., Anička, Awilda, Hasky, Tesy, Anty, Carlos, Agi, Jana, Pavel, KolinC, Pepa

fotky zde


Den sesterství
Akce pro skautky a světlušky
16. – 18. 2. 2018

účastnice: Natka, Ester, Market, Mája, Terka, Kája, Pola, Eskymáček, Adéla, Barčuska, Denča, Barča, Lucka, Vanesa, Anežka, Mufin, Aguš, Áďa, Domča, Pajda, Sysa, Petra, AGI

fotky zde


Tříkrálová sbírka
Akce pro všechny
5. – 14. leden 2018
Opět po roce vybíráme na tříkrálovou sbírku

účastníci: Stanta CIcoň – O. Beránek, F. Bitara, D. Čech.
Martin Kosinka – J.Sykora, J.Řehaček, O.Zbožínek.
Jakub Musil – F. Pišl, M. Vávra, J. Blachut.
Nela Haľáková – M. Charvát, David Vaněk, Matěj Labaš
Anna Petreková a Petra Kmínková – M. Dirdov, E. Buchtova
Jana Strouhalová – B. Ptáčková, K. Strouhlová, T. Kudělková
Tereza Neubauerová – N. Bastlová, D. Máčalová, T. Hlaváčková, N. Kotasová, J. Brüllke, B. Kahounová
Veronika Tesárová – R. Tesár, V. Vaněk, M. Klabačka


Okresní rádcovský kurz BARÁK
akce pro rádce, rádkyně a zájemce
10.-12. litospadu 2017
Po letech okresní rada Bruntál, respektive jejich výchovní zpravodajové uskutečnili rádcovský kurz. Konal se na rýmařovské základně s účastí 20 skautů a skautek. Jak se povedl, se musíte zeptat z někoho z nich, ale věřím, že to nebyl špatně strávený víkend.

účastníci: Hasky, Hery, Tesy, Anty, Awilda, Natka, Zuzka, Barča, Julča a Soptík

fotky zde


Stínadla
akce pro všechny
20.-22. října 2017
Nejpopulárnější, nejskvělejší, nejakčnější, nejočekávanější, nej… nej… nej… akce každého roku. Ani letos to nebylo jinak. 52 účastníků z našeho střediska a 175 úplně všech mluví za vše.

účastníci: Šlápa, Hasky, Hery, Jindra, Tesy, Carlos, Anty, Smrček, Majkl, Mudrc, Profesor, Tibor, Oliver, Honza, Jonáš, Filip, Ondra, Slíďa, Mates Ch., David, Jožka, Franta, Benik, Iki, Sysa, Miky, Vivi, Naty K., Maruška, Barča, Julča, Awilda, Zuzka, Beáta, Kikina, Tereza B., Mišus, Denisa, Maruška H., Anežka, Dominika, Petra, Vanesa, Adéla, Petra, Agi, Pavel, Bublina, Jana, Medik, KolinC s Maruškou a Lukáškem

fotky z fotokoutku zde
foto Jeseník zde
fotky zde


72 hodin
akce pro světlušky a skautky
datum: 7. října 2017
Již po šesté jsme se letos zapojili do projektu 72 hodin. Snažili jsme se od smetí a všeho, co do přírody nepatří, vyčistit stezky a okolí u kaple Sv. Rocha. Počasí nám opět přálo, zbyl nám čas i na hry a také na prohlídku kaple. Všem, kteří oželeli sobotní vyspávání a přiložili ruku k dílu patří veliké díky.

účastnice: Anežka, Lucka a Barča N., Natka, Pola, Barča M.,Klára, Mája a Zuzka, Terka H., Kikina J., Natka B., Deniska, Kikina S., Terka K., Bea, Awilda, Natka K., Mišus, Terka a Vašek B., Pavel, Miky, Jana, Bublina, Petra, AGI

fotky zde


Zlatohorský treking
akce pro všechny (stanoviště skauti a skautky)
7. října 2017
40. ročník tohoto turistického pochodu se konal na začátku října a po 20. se neobešel bez naší skautské pomoci. Jako vždy jsme měli na starost všechny kontrolní stanoviště, kterým pochodující procházejí. Naštěstí nám přálo počasí i letos, nebylo tak škaredě, jak slibovala předpověď, za což jsme byli rádi.

účastníci: Anty, Prófa, Hery a jeho dva kamarádi ze školy, Carlos, Mudrc, Fransoa, Denis, Šlápa, Pajda, Sysa, Bublina, a kočárková trasa – Bea, Kika, Terka K.
k Pekinovi – Bublina + Natka, Anička, Mája, Mišus
Maria Hilfe – Sysa, Nela H.
Forwitz – Fransoa, Hery, Tesy, Carlos, Denis a Šlápa
Příčná – Anty a Prófa
Petráky – Heryho dva kamarádi ze třídy


Zahajovačka
akce pro všechny
9. září 2017
Rozhodli jsme ji uspořádat opět jinak. Pozvali jsme všechny členy a jejich rodiče a sourozence na celé odpoledne, případně noc, na Zlatorudné mlýny. Připravili jsme si pro ně pásmo her a soutěží. Ani jsme nedoufali, že to bude mít takový úspěch. Všichni se nechali stáhnout děním a soutěžili na plné obrátky až do závěrečného táboráku. Nakonec jsme si v podkroví srubu prohlédli fotky a videa z tábora.

účastníci: KolinC a Májou, Pajda, Awilda, Kikina s maminkou, Maruška a Zuzka s tátou, Sysa s maminkou, Denis s maminkou a bráškou, Ondra s tátou i s maminkou, Franta, Slíďa a Anty s tátou, Jožka s maminkou, Profa, Mudrc s maminkou a bráchou, Tibor, Johny, David s maminkou, Chavy s rodiči a sestřičkou, Hery, Carlos, Tesy s maminkou, Dejf, Smrček a Kristýna s maminkou, Dominika s maminkou, Deniska, Šlápa, Hasky, Oliver, Terka s rodiči, Sopťa, Medik, Agi, Petra, Bublina a Jana.

video zde
fotky zde