29. 9. 2018

Co bylo

Kdo přežije Harta
10. – 23. srpna 2019

Po roce jsme byly opět na Hartě! Tábor jsme si užili jakožto trosečníci z Kdo přežije! Program byl nabitý a počasí nám přálo. Těšíme se opět na přes rok!


Pálení Moreny
akce pro všechny
7. dubna 2019


Skautšlap
akce pro všechny
23. – 24 března 2019


Chata Dětřichovka
akce pro skautky a světlušky
1. – 3. Února 2019

První akce na chatě v tomto roce proběhla úspěšně! Holky si užili spoustu zábavy, nejen, že hrály hry, ale také se naučili stavět přístřešky pro přežití v zimě. Druhý den vařili skvělý kotlíkový guláš!

fotky zde


Tříkrálová sbírka
akce pro všechny
4. – 12. Ledna 2019
– Vedoucí skupinek: Agi a Petra, Bubu, Jana, Sysa, Verča T., Medik, Soptík, Marťa K.
– Koledníci: Barbora M., Natka H., Póla, Adéla Tr., Natka, Julča, Jožka, Chavy, Slíďák, Stavros, Šimon G., Vojta Z., Mates L, Vojta M., David V., Mudrc, Tesy, Ondra, Esterka, Stázka, Maruška a Zuzka H., Terka Ku., Bea, Kiki S., Terka Bá., Mišus, Mája K.

fotka zde


Betlémské světlo
akce pro všechny
23. prosince 2018

Jako každý rok se naši skauti a skautky účastnili roznášení Betlémského světla. Roznášeli jsme světlo do domácností ve zlatých Horách ve znamení míru.


Sázení stromu republiky
akce pro všechny
28. října 2018
místo: před ubytovnou Sankander v 10:00

Již na jaře jsme se zapojili do projektu Stromy Svobody 1918-2018. Nebylo vlastně o čem přemýšlet, protože již 20 let v pětiletých intervalech v našem městě Strom republiky v podobě lípy vysazujeme. Tentokrát to však byl mimořádné výročí, rovných 100. let od vzniku naší republiky. Dovezli jsme Lípu srdčitou, vykopali jsme díru, kdo chtěl přidal ruku k dílu, do kořenů vložili vzkaz pro generace budoucí, lípu zasadili, zabezpečili, označili a hotovo. Jednoduché, ale významné! Jak moc, se pozná za několik desítek let. Jen bylo škoda, že nám počasí tak úplně nepřálo, pršelo a pršelo, ale to k podzimu jednoduše patří.

účastníci: přes 50, bohužel v deštivém počasí se nám nepodařilo zaznamenat jména, ale přišlo i pár lidí mimo skaut včetně starosty města pana Ráce s chotí.

fotky zde


Stínadla
akce pro všechny
19. – 21. října

Celkem 55 účastníků se z našeho střediska vydalo na jednu z nejlepších akcí roku a to Stínadla, která se konají již tradičně ve Vidnavě. Již po desáté jsme se této akce zúčastnili a jako každý rok si to všichni myslím užili na jedničku. Jelikož přijel rekordní počet účastníků, 220, tak večerní hra měla úplně jiný náboj, než když nás před lety bývala polovina. Za rok se určitě se všemi uvidíme opět.

účastníci: Hasky, Tesy, Carlos, Anty, Smrček, Prófa, Tibor, Denis (Růžová hlava), Ondra, Oliver, Jonáš, Filip, Chavy, Slíďa, Joža, David Č., Franta, Stavros, Benik, Vojta M., Šimon, Lukášek J., Iki, Sysa, Vivi, Awilda, Natky, Mája, Barča, Julča, Zuzka, Beata, Kikina, Terka B., Mišus, Deniska, Maruška H., Natka B., Anežka, Vanesa, Dominika, Petra Š., Esterka, Adéla Ku., Markéta D., Pola, sestry Nevosadovy, Natka H., Barbora M., KolinC a jeho Maruška, Medik a jeho Krystína, Petra, Bubu a Pavel


72 hodin
akce pro skautky a světlušky
13. října 2018

V sobotu 13. 10. 2018 jsme se sešli před půl devátou, abychom vysbírali napadané klacíky a kameny v rozlehlém parku Sanatoria Edel. Od rána bylo nádherné slunečné počasí. Sešlo se nás poměrně hodně (28) a práce nám rychle ubývala. Zbyl čas i na drobné hry. Dopřáli jsme si dlouhou pauzičku na svačinu, kávu, jablíčka a hrušky ze zahrádky. Půl hodinu po poledni se vydaly domů poslední světlušky. I když celý víkend bylo poměrně větrno, nebyla to marná práce. Podařilo se nám vyčistit ohniště. K němu nanosit všechny vysbírané klacíky, udělali jsme parádní hromadu kamenů a doufáme, že zahradní technice se bude zase o něco lépe pracovat. Budeme se snažit něco podobného zopakovat i na jaře. Park je nádherný a my jsme rádi, že může být místem i pro naše hry a vycházky.

Účastníci: AGI, Lenka, Bublina, Pavel, Pepa, Sysa, Natka B., Terka B., Vašek, Terka H., Deniska, Domča,
Mája H., Zuzka, Esterka, Kika, Bea, Maruška K., Natka K., Markét, Mišus, Avýška, Hudýny, Helča, Barča M., Lucka, Bára N., Karolína

fotky zde


Zlatohorský treking
akce pro všechny
6. října 2018

Již. 41 ročník toho pochodu jsme letos pomohli uskutečnit. Překrásné počasí přilákalo rekordní počet účastníků a to 761, což je o 180 více, než předešlý rekord. Všem pomocníkům děkujeme a na přes rok se uvidíme.

na stanovištích byli:
Kočátková trasa: Beata a Terka Kudělková
U Pekina: Bubu, Natka, Mišus, Mája K.,
Petráky: Natka B., Deniska M.,
Marie Pomocná: Tonda V. a jeho kamarád
Táborské skály: Smrček a Ondra
Noční šichta: Francoa, Hery a Carlos
Forwirtz: Denis a Šlápa

fotky zde

leták


Akce Ginkgo
pro vlčata a skauty
27. září 2018

Vlčata obdrželi jako dárek sazenici stromu Ginkga a tak nám přišlo vhod jej zasadit v dobové atmosféře Rychlým Šípů, tedy něco jako před akce Stínadel. Navštívili jsme kostelní vež a její půdu, což bylo fantastické, zahráli jsme si hru po městě, slavnostně zasadili Ginkgo bilobu vedle naší Dřevěnky a na závěr nám Soptík přečetl úryvky z Foglarových knih.

účastníci: Davidové oba, Matěj, Franta, Benik, Slíďa, Stavros, Vojta, Ondra s rodiči, Filip, Tesy, Mudrc, Hery, Sopťa, Medik Kikinou.

fotky zde

leták


Zahajovačka
pro všechny členy střediska a jejich rodinné příslušníky
22. září 2019

Celkem nás bylo 52 členů střediska a hostů 44. Dohromady 96 osob! Což naprostá paráda, možná by se ještě i ti 4 někde našli a byla by nás rovná stovka! Děkujeme všem na účast, i přes trochu chladné počasí. Na přes rok asi znova? Co myslíte?

účastníci: Hasky, Hery s rodiči, Tesy s bráchou, Carlos, Majkl, Anty a Slíďa s tátou, Smrček s maminkou, Mudrc a David s maminkou a sestrou, Profesor, Tibor, Oliver, Jonáš s rodiči, Ondra s maminkou, Chavy s celou rodinou, David Čech s maminkou,Franta – rodina jen krátce, Matěj H. s celou rodinou, Stavros s maminkou a bráškou, Vojta Zourek s maminkou, Šimon s tatínkem, Benik s bráchou, Fransoa, Sysa, Natka s maminkou, Maruška K., Barča, Zuzka, Bea s rodiči, Kikina s dědou, Terka B., Deniska s tatínkem, Maruška H. s mamimkou, Natka B. s rodiči a malým bráškou, Terka H. s rodiči, Dominika s maminkou, Barča M. s maminkou, Karolína s tátou, Ester s maminkou, Agáta s maminkou. Vedoucí: KolinC s Májou, Medik s Kikinou, Soptík, Agi, Petra, Jana, Bubu.

fotky zde


– Co bylo 2017/2018